Strzelali w szczytnym celu (GALERIA)

Ponad 50 osób pojawiło się w niedzielę, 29 stycznia na strzelnicy pneumatycznej LOK we Wrześni. By rywalizować w Zawodach Strzeleckich o puchar WIELKIEGO SERCA w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a przede wszystkim pomagać, ponieważ cała opłata startowa trafiała do skarbonki WOŚP.

31. Finał WOŚP we Wrześni! (GALERIA)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 31.! Kolejny raz w akcję aktywnie włączyli się wrześnianie. Atrakcje i licytacje odbywały się m.in. w WOK-u, na strzelnicy LOK, stadionie przy Kaliskiej (24h Sztafeta) oraz w AQQ. Na ulicach naszego miasta licznie kwestowali wolontariusze. Poniżej fotorelacja.

Akwaria wracają do łask. Dlaczego warto mieć je w domu?

Coraz więcej osób interesuje się akwarystyką. Nie ma się czemu dziwić. Podwodny świat jest naprawdę interesujący i ekscytujący. Ponadto widok akwarium, wody oraz pływających w nim rybek przynosi ukojenie dla psychiki. W dzisiejszych czasach taka forma terapeutyczna bardzo wiele znaczy. Ponadto rybki i hodowla nie są zbyt wymagające.

Apel PWiK: Toaleta to nie śmietnik!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrześni zwraca się do mieszkańców z ważnym apelem! Poniżej jego treść.

Ważny apel Czytelnika w sprawie włamania w Przyborkach

Trzy dni temu pisaliśmy o włamaniach do lokalu przy ul. Miłosławskiej we Wrześni oraz domu przy ul. Grójeckiej w Przyborkach. Teraz nasz Czytelnik prosi o pomoc w tej  drugiej sprawie.

Czołowe zderzenie w Gozdowie. Kobieta zasłabła podczas jazdy

24 stycznia (około godz. 13:25) doszło do wypadku osobówki i ciężarówki w Gozdowie.

Rozpoczęła się budowa budynku komunalnego przy ul. Pilskiej

Jak informują dziś władze Wrześni, trwają już prace związane z budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Pilskiej we Wrześni.

Pierwsza Domówka z Ale Agentką! (relacja)

W sobotnie, styczniowe popołudnie odbyła się pierwsza edycja Domówki z Ale Agentką. Podczas wydarzenia, zaproszeni goście mieli okazję być uczestnikami prelekcji, spróbować pysznego jedzenia czy posłuchać koncertu cenionego artysty. Pierwszy event „Domówka z Ale Agentką” odbył się w miejscowości Lipnica, między jeziorem Powidzkim i Kosewskim. Event ten otwiera cykl Domówek!

PILNE! Uwaga na „fałszywych” funkcjonariuszy policji

Wrzesińska komenda policji ostrzega przed kolejnymi oszustami. Tym razem chcą pozyskać nasze dane z dowodów osobistych pod pretekstem zmyślonego przesłuchania w fałszywej sprawie. Dzwonią do mieszkańców gminy Miłosław z numerów stacjonarnych.

Wrzesińscy strażacy otrzymali nowy ciężki pojazd!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni wzbogaciła się o ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy GCBA 9,5/50 Scania G 440.