Tegoroczne Święto Teatru na Prowincji w internecie

W imieniu organizatorów – Samorządowej Szkoły im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku zapraszamy na kolejną XVII odsłonę Święta Teatru na Prowincji, które odbędzie się w dniach 19-21 maja 2021 r.

Fałszywe alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu

4 maja (między godz. 8:00 a 10:30) wrzesińska policja otrzymała zawiadomienia od czterech placówek oświatowych. Dotyczyły informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w tych placówkach.

Ruszył Punkt Szczepień Masowych w Grzymysławicach

Ruszają szczepienia w Punkcie Szczepień Populacyjnych w Grzymysławicach. W południe 5 maja zaszczepiono już pierwsze osoby.

Skutki niedzielnej ulewy. Zalane posesje

W niedzielę, 2 maja intensywne opady deszczu dały się mocno we znaki. Strażacy odbierali zgłoszenia dotyczące zalanych posesji na terenie powiatu wrzesińskiego. 

Zderzenie osobówek w Kaczanowie. Sąd zdecyduje o losie 25-latka z Uzbekistanu

Pojazdy marki bmw oraz peugeot „spotkały” się na skrzyżowaniu ulic Wiejska/Kaliska (DW 442) w Kaczanowie. Do zdarzenia doszło 29 kwietnia, o godz. 17:50. Poniżej szczegóły.

Pożar na ul. Piastów. W akcji cztery zastępy

3 maja (po godz. 23:00) strażacy z Wrześni i Węgierek interweniowali przy ul. Piastów we Wrześni.

Strażnicy ukarali kolejną osobę za zaśmiecanie

Wrzesińscy municypalni patrolujący rejon drogi z Otocznej do Chwałkowic ujawnili na poboczu drogi kolejne wyrzucone worki ze śmieciami bytowymi.

Przetarg na budowę tuneli na ul. Działkowców

Gmina Września ogłosiła przetarg na budowę dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań we Wrześni przy ul. Działkowców.

W maju 120 km na 120. rocznicę Strajku Dzieci Wrzesińskich

2o maja 2021 r. przypada 120. rocznica wybuchu Strajku Dzieci Wrzesińskich. W zbliżającym się miesiącu gorąco zachęcamy do udziału w sportowej inicjatywie prezesa Night Runners Września – Marcina Długosza.

Przygody pewnego osła na ulicach Wrześni

Tą sprawę pewnie długo będą pamiętać miejscowi policjanci. Dwukrotnie odpowiedzieli na zgłoszenia, w których głównym bohaterem był osioł. Pierwsza interwencja miała miejsce w sobotę, 24 kwietnia (około południa).