Będzie głośno na Wrzosowej! Przed nami kolejny piknik

W najbliższą niedzielę, 22 maja zapraszamy na kolejny tematyczny piknik na ul. Wrzosowej (przy tężni). Tym razem motywem przewodnim będą motocykle!

Ktoś ukradł ule z pszczołami. Straty 3 tys. zł

13 maja wrzesińscy policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie. W miejscowości Goniczki doszło do kradzieży uli z pszczołami.

Bezpieczniej w Sokołowie

Jak informuje wrzesiński ratusz, zakończyły się roboty drogowe przy ul. Bitwy pod Sokołowem w Sokołowie (dawna droga krajowa nr 15).

220 tysięcy złotych dla Gminy Września!

W piątek 6 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego burmistrz Tomasz Kałużny wraz ze skarbnikiem Miasta i Gminy Września Jolantą Kościańską podpisali dwie umowy o dofinansowanie zadań z zakresu infrastruktury lekkoatletycznej oraz programu Szatnia na medal.

Opieka nad osobą z demencją

Osobom starszym bardzo często doskwiera demencja. Wtedy najbliżsi muszą pogodzić swoje obowiązki codzienne z opieką nad taką osobą. Jak poradzić sobie z opieką nad osobą z demencją starczą? Jak pogodzić opiekę z codziennymi obowiązkami, z których nikt nas przecież nie zwolni? I czym dokładnie jest, demencja starcza?

Trzy auta zderzyły się na Legii Wrzesińskiej. Kierowca miał 1,5 promila

Samochodowy efekt domina na ul. Legii Wrzesińskiej. 10 maja (około godz. 17:30) kierowca renault clio spowodował kolizję trzech aut. Jak się okazało był nietrzeźwy.

Kolizja osobówki z ciężarówką na Wrocławskiej

W południe 11 maja doszło do zderzenia dwóch pojazdów na ul. Wrocławskiej we Wrześni. Do szpitala trafiła kierująca autem peugeot 207. Policja właśnie ją ukarała mandatem za spowodowanie kolizji.

Zderzenie dwóch osobówek w Nekli

W poniedziałek, 9 maja (o godzinie 13:52) służby interweniowały na ulicy Gnieźnieńskiej w Nekli.

Policyjna kontrola autokaru przed wycieczką

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę autokaru wyjeżdżającego z dziećmi na wycieczkę do Torunia. Z uwagi na fakt, że kontrola przebiegła bez zastrzeżeń, funkcjonariusze życzyli uczestnikom udanego oraz bezpiecznego wyjazdu.

Przedszkolaki życzyły wrześnianom „Lepszego jutra”! (FILM)

Zgodnie z wieloletnią tradycją w maju dzieci z wrzesińskiego Przedszkola Miś Uszatek zarażają uśmiechem mieszkańców miasta.