OSP Marzenin z szansą na nowy wóz bojowy

Jak informuje wrzesiński ratusz,wniosek o dofinansowanie zakupu ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego został złożony w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Inicjatorem stworzenia dokumentacji aplikacyjnej był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni mł. bryg. Piotr Trawiński, który zaangażowany jest w pozyskanie środków zewnętrznych na kilka tego typu pojazdów.

Kolejna edycja programu „Wrzesiński rower”

Strażnicy miejscy oraz policjanci informują, że od marca rusza kolejna edycja programu prewencyjnego „Wrzesiński rower-bezpieczny rower”.

Nowa stawka za śmieci w gminie Września

Wrzesiński ratusz informuje, że od 1 lutego 2020 r. obowiązuje tylko jedna podstawowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – 22 zł od osoby na miesiąc. Każdy mieszkaniec jest zobowiązany do segregacji odpadów komunalnych.

Władze Wrześni zachęcają akcją „Koszulka za PIT!”

Jeżeli w rozliczeniach rocznych PIT za 2019 rok (PIT-37, PIT-38, PIT-36, PIT-28, PIT-36L) po raz pierwszy wskażesz swój adres zamieszkania w Gminie Września, możesz otrzymać koszulkę promocyjną Wrześni z limitowanej serii – czytamy na profilu FB miasta.

Pięć zastępów gasiło pożar w Słomówku

Strażacy z Wrześni, Węgierek i Marzenina interweniowali w Słomówku.

Ciężki sprzęt na torze w „Małpim Gaju”

W końcu ruszyło się coś na nieco zapomnianym torze rowerowym przy ul. Działkowców.

Peugeot dachował w Bierzglinku

Na drodze wojewódzkiej 442 w Bierzglinku doszło dziś do wypadku osobówki.

Darmowe kontrole stanu technicznego

Wrzesińscy policjanci wspólnie z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku zorganizowali darmowe sprawdzenie stanu technicznego autokarów. Przed wyjazdem zapraszamy na dokonanie kontroli swojego autokaru, żeby dojazd do miejsca celowego i powrót do domu był bezpieczny.

Wrzesińscy policjanci apelują „Bezpiecznie spędźmy ferie”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni rozpoczęli pełne przygotowania do realizacji programu „Bezpieczne ferie”. Na terenie województwa wielkopolskiego zimowa przerwa od zajęć szkolnych zaczyna się od 27 stycznia br.

Pożar na terenie fabryki Inalfa

Dziś tuż przed godz. 19:00 sześć zastępów straży pożarnej interweniowało na terenie fabryki  Inalfa w Białężycach.