O krok od tragedii. Policjanci i strażacy uratowali trzech chłopców!

Wrzesińscy mundurowi wyciągnęli z wody trzech chłopców pod którymi załamał się lód. Zostali oni zabrani do szpitala, ich życiu nic nie zagraża. Niestety nieodpowiedzialna zabawa mogła skończyć się tragedią.

22 stycznia (o godzinie 16:30) podczas patrolu ul. Szosa Witkowska we Wrześni policjanci spostrzegli trzy młode osoby chodzące po lodzie na stawie Glinki. Natychmiast zatrzymali radiowóz i wybiegli z niego celem zabrania chłopców z lodu, niestety pod chłopcami lód się załamał – relacjonuje rzecznik prasowy policji. 

Jeden z nich znajdował się około 8 metrów od brzegu. Na miejscu tego zdarzenia natychmiast zjawili się kolejni policjanci oraz dwie osoby postronne. Podjęta została błyskawiczna decyzja o wejściu do wody trzymając się za ręce, ratujący mundurowi stworzyli tak zwany „łańcuch życia”.

Dużym utrudnieniem w dojściu do chłopca był lód, który policjanci rozbijali rękoma, dzięki takiej strategii udało się uratować pierwszego chłopca w wieku 12 lat. Po wyciągnięciu z zimnej wody został on zabrany do Szpitala Powiatowego we Wrześni.

Dwóch pozostałych chłopców znajdowało się prawie na środku zbiornika i trzymało się resztkami sił na powierzchni lodu. Policjanci cały czas z nimi rozmawiali i przekazywali im jak mają się zachowywać żeby nie schowali się pod lód. Po chwili do akcji ratowniczej przyłączyli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, którzy przy pomocy sań lodowych wyciągnęli pozostałych w wodzie chłopców w wieku 8 i 12 lat. Dodatkowo okazało się, że 12-latkowie są braćmi.

Przemoczeni chłopcy również zostali przetransportowani do szpitala. Dyżurujący lekarz, stwierdził duże wychłodzenie, ponieważ po sprawdzeniu temperatury chłopcy mieli po 35 stopni. Jednak po badaniach rodzice usłyszeli od lekarza, że życiu i zdrowiu ich dzieci nic nie zagraża.

Nieodpowiedzialne zachowanie chłopców w postaci wejścia na lód przy dodatnich temperaturach mogło przyczynić się do ogromnej tragedii dwóch rodzin. Na szczęście ulicą Szosa Witkowska przejeżdżali policjanci, którzy ryzykując własne życie błyskawicznie zareagowali tworząc „łańcuch życia”.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. Czytelnik Marcin 

1 comment on “O krok od tragedii. Policjanci i strażacy uratowali trzech chłopców!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *