Stacja Shell LNG we Wrześni otwarta

W ubiegłym tygodniu Shell otworzył stację tankowania LNG we Wrześni. Jest to szósty z planowanych jedenastu punktów Shell LNG w Polsce i kolejny krok firmy wspierający dekarbonizację transportu dalekobieżnego.

Na terenie zakładu Volkswagena rusza budowa farmy fotowoltaicznej

VW Poznań podejmuje szereg działań wpływających na znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla, by do 2050 roku stać się przedsiębiorstwem neutralnym z punktu widzenia bilansu CO2. By osiągnąć ten ambitny cel, Volkswagen Poznań regularnie wdraża projekty, których celem jest zmniejszenie oddziaływania na środowisko zakładów produkcyjnych spółki w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. Celowi temu służyć będzie również…

Formularz wniosku o preferencyjny zakup węgla!

Władze Wrześni opublikowały formularz wniosku o preferencyjny zakup węgla wraz z podstawowymi informacjami dotyczącymi zasad składania wniosków.

Trwa budowa tuneli przy ul. Działkowców (FOTO)

Trwa inwestycja związana z budową dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań we Wrześni przy ul. Działkowców. Obecnie trwa wykonywanie otworów w ziemi pod torami kolejowymi.

Trwa budowa tuneli przy ul. Działkowców

Trwa inwestycja związana z budową dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań we Wrześni przy ul. Działkowców.

Raport z wrzesińskich stacji paliw! Jest nieco taniej

W końcu lepsze informacje ze stacji paliw. Po kilkunastu miesiącach wzrostu cen, od kilku dni notujemy nieznaczne ale zauważalne spadki. Poniżej szczegóły.

Powstał Wrzesiński Klaster Zielonej Energii

Dziś – 4 sierpnia we wrzesińskim ratuszu zostało podpisane porozumienie w sprawie utworzenia Wrzesińskiego Klastra Zielonej Energii.

Zakłady Volkswagena zaplanowały przerwę w produkcji

Sezon wakacyjny to tradycyjnie już w fabrykach motoryzacyjnych okres czasowego wstrzymania produkcji samochodów, a jednocześnie koniecznych remontów i prac konserwacyjnych. To także dobry moment na wdrożenie nowych technologii.

Ruszyła produkcja modelu Caddy z napędem na gaz ziemny CNG

W zakładzie Volkswagen Poznań ruszyła produkcja kolejnej wersji modelu Caddy 5 – z napędem na gaz ziemny CNG. W związku z wdrożeniem nowej wersji do produkcji, odpowiednio dostosowano linie produkcyjne w fabryce, wyposażając je m.in. w dodatkowe stanowiska montażowe. W ramach przygotowania do produkcji seryjnej został zorganizowany również szereg szkoleń dla pracowników produkcji oraz jakości.

PILNE: Plany rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Gminie Września

Gmina Września od lat podejmuje szereg działań mających na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców gminy poprzez dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej.