Lada dzień pojedziemy kolejnym odcinkiem wrzesińskiej obwodnicy

Dziś, 4 marca wrzesińscy samorządowcy wizytowali nowy odcinek obwodnicy. Kolejne kilometry wyczekiwanej drogi zostaną oficjalnie otwarte w piątek, 5 marca.

20 pytań do zainteresowanych Mieszkaniem Plus we Wrześni

Ruszyła ankieta dla osób zainteresowanych inwestycją powstającą w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Na pytania w niej zawarte można odpowiedzieć za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej www.wrzesnia.mdr.pl.

We Wrześni powstanie 100 Mieszkań Plus

5 lutego we Wrześni wmurowano akt erekcyjny na osiedlu powstającym w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus. Inwestycja przy ul. Bronisławy Śmidowicz jest realizowana we współpracy PFR Nieruchomości S.A. z firmą deweloperską Everest Development. Mieszkania zostaną przekazane do najmu w pierwszym kwartale 2022 roku. 

Umowa podpisana! Będą wyczekiwane tunele we Wrześni

4 lutego o godz. 11.00 została podpisana umowa pomiędzy Gminą Września a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w sprawie współpracy przy budowie 2 bezkolizyjnych skrzyżowań we Wrześni przy ul. Działkowców.

Planujesz otworzyć firmę? Jest szansa na dotację!

18 stycznia rusza rekrutacja osób zainteresowanych skorzystaniem ze wsparcia w ramach projektu „Dotacja na Twoją firmę”, realizowanego przez konińską Agencję Rozwoju Regionalnego wraz z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w Poznaniu.

Kolejna duża inwestycja w gminie Września! 800 nowych miejsc pracy

W Chociczy Małej, na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstanie kolejna duża firma!

Komunikat w sprawie konkursu grantowego w ramach projektu pt. „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”

W związku z wątpliwościami odnośnie prawidłowości przeprowadzenia w dniu 24 sierpnia 2020r. naboru wniosków w projekcie „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, przeprowadziło audyt systemu informatycznego, przygotowanego przez firmę IF ONE na potrzeby przyjmowania i kwalifikacji wniosków o grant w ramach projektu grantowego „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”, realizowanego przez Wielkopolską…

Ruszyła seryjna produkcja Caddy5

Z taśm produkcyjnych fabryki Volkswagen Poznań zjechały pierwsze egzemplarze kolejnej generacji modelu Volkswagena Caddy. Piąta generacja tego bestsellerowego modelu, która została zbudowana ponad trzy miliony razy, osadzona jest na platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji Golfa 8.

10 milionów na trzeci etap obwodnicy!

Gmina Września pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny 6 października podpisał z Wojewodą Wielkopolskim umowę na dofinansowanie realizacji zadania „Dokończenie budowy obwodnicy Wrześni wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

Dobra informacja dla kierowców!

Wrzesiński ratusz przekazał dziś bardzo dobrą informację dla kierowców. Dotyczy ona części budowanej obwodnicy Wrześni.