Trwa budowa tuneli przy ul. Działkowców

Trwa inwestycja związana z budową dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań we Wrześni przy ul. Działkowców.

Raport z wrzesińskich stacji paliw! Jest nieco taniej

W końcu lepsze informacje ze stacji paliw. Po kilkunastu miesiącach wzrostu cen, od kilku dni notujemy nieznaczne ale zauważalne spadki. Poniżej szczegóły.

Powstał Wrzesiński Klaster Zielonej Energii

Dziś – 4 sierpnia we wrzesińskim ratuszu zostało podpisane porozumienie w sprawie utworzenia Wrzesińskiego Klastra Zielonej Energii.

Zakłady Volkswagena zaplanowały przerwę w produkcji

Sezon wakacyjny to tradycyjnie już w fabrykach motoryzacyjnych okres czasowego wstrzymania produkcji samochodów, a jednocześnie koniecznych remontów i prac konserwacyjnych. To także dobry moment na wdrożenie nowych technologii.

Ruszyła produkcja modelu Caddy z napędem na gaz ziemny CNG

W zakładzie Volkswagen Poznań ruszyła produkcja kolejnej wersji modelu Caddy 5 – z napędem na gaz ziemny CNG. W związku z wdrożeniem nowej wersji do produkcji, odpowiednio dostosowano linie produkcyjne w fabryce, wyposażając je m.in. w dodatkowe stanowiska montażowe. W ramach przygotowania do produkcji seryjnej został zorganizowany również szereg szkoleń dla pracowników produkcji oraz jakości.

PILNE: Plany rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Gminie Września

Gmina Września od lat podejmuje szereg działań mających na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców gminy poprzez dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej.

Kto powinien wnioskować o licencję transportową?

Kto powinien wnioskować o licencję transportową? Działalność gospodarcza opierająca się na transporcie osób lub towarów wymaga nie tylko dobrej organizacji pracy, lecz także dopełnienia długiej listy formalności. Poza rejestracją samej firmy, istotne są również wszystkie pozwolenia, jakie trzeba uzyskać. Jednym z takich dokumentów jest licencja transportowa. Na czym ona polega, kto jej potrzebuje i co…

Tak ma przebiegać południowa obwodnica Wrześni

W środę, 6 kwietnia burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny wziął udział w spotkaniu z Pawłem Katarzyńskim – Dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, w sprawie prac projektowych nad południową obwodnicą Wrześni.

Przez wojnę Volkswagen wstrzymuje produkcję samochodów

Od 10 marca zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo wstrzymują produkcję wytwarzanych tam modeli. Powodem zawieszenia produkcji są zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowane wojną na Ukrainie.

Gmina Września najlepsza w Polsce w programie „Granty PPGR”

Gmina Września zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich gmin w Polsce w programie „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” wspierające dzieci i ich rodziny w zakresie dostępu do internetu i sprzętu komputerowego.