Komunikat w sprawie konkursu grantowego w ramach projektu pt. „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”

W związku z wątpliwościami odnośnie prawidłowości przeprowadzenia w dniu 24 sierpnia 2020r. naboru wniosków w projekcie „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, przeprowadziło audyt systemu informatycznego, przygotowanego przez firmę IF ONE na potrzeby przyjmowania i kwalifikacji wniosków o grant w ramach projektu grantowego „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”, realizowanego przez Wielkopolską…

Ruszyła seryjna produkcja Caddy5

Z taśm produkcyjnych fabryki Volkswagen Poznań zjechały pierwsze egzemplarze kolejnej generacji modelu Volkswagena Caddy. Piąta generacja tego bestsellerowego modelu, która została zbudowana ponad trzy miliony razy, osadzona jest na platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji Golfa 8.

10 milionów na trzeci etap obwodnicy!

Gmina Września pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny 6 października podpisał z Wojewodą Wielkopolskim umowę na dofinansowanie realizacji zadania „Dokończenie budowy obwodnicy Wrześni wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

Dobra informacja dla kierowców!

Wrzesiński ratusz przekazał dziś bardzo dobrą informację dla kierowców. Dotyczy ona części budowanej obwodnicy Wrześni.

Susza nadal stanowi zagrożenie. Zwiększanie retencji wód to konieczność

13 października przypada Międzynarodowy Dzień Ograniczania Skutków Katastrof. Organizacja Narodów Zjednoczonych podnosi w ten sposób świadomość społeczeństwa na temat rosnącego ryzyka występowania negatywnych zjawisk naturalnych. Należą do nich m.in. susze, pożary i nawałnice, które obserwowane są również w Polsce. Ważne jest nie tylko reagowanie na ich skutki, ale także zapobieganie im. Szczególnie dużo każdy z…

Dodatkowe działania prewencyjne w fabrykach Volkswagena

Koronawirus nie ustępuje. Tak w Polsce jak i na świecie obserwujemy znaczny wzrost liczby zakażeń. Od początku trwania pandemii wdrożyliśmy blisko 60 różnych środków zaradczych, które mają zapewnić bezpieczeństwo naszej załogi – czytamy w komunikacie Volkswagena. 

Radni zdecydowali, nie podniosą stawki podatku

Współdziałający radni obecnej kadencji Rady Miejskiej rozpoczęli prace nad budżetem roku 2021.

PILNE: Kolejny duży inwestor na terenie naszej gminy?

Od roku prowadzone są przez Urząd Miasta i Gminy we Wrześni rozmowy z nowym inwestorem, który chce w naszej gminie uruchomić swą pierwszą w Polsce działalność (dotychczas działa w wielu krajach świata).

Nowa droga we Wrześni już otwarta

W środę 23 września, została oddana do użytku nowa droga łącząca ul. Paderewskiego z ul. Działkowców we Wrześni o długości ok 1200 m.

Zmiana warty: Z taśmy produkcyjnej zjeżdża ostatni Caddy 4

18 września z taśmy produkcyjnej zakładów Volkswagen Poznań zjechał ostatni egzemplarz Volkswagena Caddy czwartej generacji. To pięciomiejscowa wersja Highline w kolorze Mojave Beige Metallic z silnikiem 2.0 TDI. W ten sposób Caddy 4 ustępuje miejsca nowemu modelowi, którego produkcja w Poznaniu ruszy już wkrótce.