Kto powinien wnioskować o licencję transportową?

Kto powinien wnioskować o licencję transportową? Działalność gospodarcza opierająca się na transporcie osób lub towarów wymaga nie tylko dobrej organizacji pracy, lecz także dopełnienia długiej listy formalności. Poza rejestracją samej firmy, istotne są również wszystkie pozwolenia, jakie trzeba uzyskać. Jednym z takich dokumentów jest licencja transportowa. Na czym ona polega, kto jej potrzebuje i co…

Tak ma przebiegać południowa obwodnica Wrześni

W środę, 6 kwietnia burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny wziął udział w spotkaniu z Pawłem Katarzyńskim – Dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, w sprawie prac projektowych nad południową obwodnicą Wrześni.

Przez wojnę Volkswagen wstrzymuje produkcję samochodów

Od 10 marca zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo wstrzymują produkcję wytwarzanych tam modeli. Powodem zawieszenia produkcji są zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowane wojną na Ukrainie.

Gmina Września najlepsza w Polsce w programie „Granty PPGR”

Gmina Września zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich gmin w Polsce w programie „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” wspierające dzieci i ich rodziny w zakresie dostępu do internetu i sprzętu komputerowego.

Dlaczego warto kupić paszowóz i wycinak BVL?

W każdym gospodarstwie z pewnością przyda się kilka sprzętów, które znacznie ułatwiają codzienną pracę. Bardzo interesującymi propozycjami są wycinaki do kiszonki oraz paszowozy.

Praca we Wrześni – jakich pracowników poszukują pracodawcy?

Września to miasto powiatowe znajdujące się w województwie wielkopolskim. Miasto, podobnie jak cała Wielkopolska, charakteryzuje się niską stopą bezrobocia. Sprawdź, jakich pracowników poszukują pracodawcy we Wrześni!

Dyżury w urzędach skarbowych w zakresie Polskiego Ładu

Od wtorku 11 stycznia w urzędach skarbowych działają dyżury podatkowe o Polskim Ładzie. Informacje można uzyskać telefonicznie lub osobiście, po wcześniejszym umówieniu wizyty w urzędzie.

Geotermia we Wrześni? Będzie próbny odwiert

W minioną środę odbyło się spotkanie burmistrza Wrześni Tomasza Kałużnego z przedstawicielami firmy Veolia Zachód, podczas którego nastąpiło podpisanie listu intencyjnego.

5 lat współpracy Volkswagena z ZSP we Wrześni

W roku 2016 wraz z uruchomieniem nowego zakładu produkcyjnego Volkswagen Poznań we Wrześni, w którym powstaje model Volkswagen Crafter, podpisano umowę pomiędzy spółką Volkswagen Poznań, a Zespołem Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni.

Możemy już jechać odnowioną drogą w kierunku Środy Wlkp.

Dobre wiadomości z drogi wojewódzkiej nr 432 – informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.