Zbliża się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrześni!

Pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał WOŚP. Tradycyjnie centrum wrzesińskiego sztabu znajduje się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, przy ul. Kościuszki.

Zapraszamy na zimowe poranki filmowe w Kinie Trójka

Tradycyjnie podczas zbliżających się ferii władze miasta zapraszają najmłodszych m.in. do kina Trójka. Seanse będą bezpłatne. 

Zapraszamy na koncert Haliny Mlynkovej

W imieniu organizatora – Starostwa Powiatowego zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd z Haliną Mlynkovą.

Wyjątkowy koncert zespołu Pectus we Wrześni! (GALERIA)

Tradycyjnie na początku roku władze miasta (Burmistrz i WOK) oraz proboszcz parafii pw. Św. Królowej Jadwigi zaprosili wrześnian na klimatyczny koncert.

Pectus zaśpiewa we wrzesińskim kościele!

Tym razem w ramach kolędowego koncertu do Wrześni zawita zespół Pectus.

„Miasto młodych buntowników”. Zapraszamy na film!

Fundacja Dzieci Wrzesińskich serdecznie zaprasza mieszkańców Wrześni na bezpłatny popremierowy pokaz filmu „Miasto Młodych Buntowników – strajk Dzieci Wrzesińskich 1901”. Film – dokument fabularyzowany przedstawia ważną historię naszego miasta z 1901 – strajk Dzieci Wrzesińskich.

Zakończenie klimatycznych piątków jazzowych

Krzysztof Pełech i Robert Horna wystąpili w ostatnim w tym roku koncercie „Piątki z Jazzem i nie tylko”. Duet wybitnych gitarzystów to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych jazzowych klimatów.

Muzyka i publiczność ponownie zawitała do Ogrodu Bractwa Kurkowego

Ogród Bractwa Kurkowego to szczególne miejsce we Wrześni. Przeplata się tutaj historia naszego miasta i kraju z piękną przyrodą i zabytkami. Wiele lat temu w tym miejscu odbywały się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, a w altanie grały orkiestry i organizowano potańcówki. 4 września to miejsce ponownie ożyło, dzięki pięknej muzyce epoki romantyzmu.

Za nami Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych! (GALERIA)

W miniony weekend Września ponownie stała się stolicą orkiestr dętych! Kolorowy i głośny festiwal jak zawsze przyciągnął tłumy. Wisienką na torcie był magiczny, sobotni koncert Sławka Uniatowskiego, Izabeli Zalewskiej i Wrzesińskiej Orkiestry Dętej. Brawo dla organizatorów!

Wystawa ku pamięci bohaterskim Polkom

W Święto Wojska Polskiego w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich odbyło się otwarcie wystawy z kolekcji Magdaleny Pijewskiej „Polki w mundurach”.