Spotkanie z mistrzem reportażu we Wrześni

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zaprasza na kolejną odsłonę Wrzesińskiego Kalejdoskopu Literackiego!

Kolędowy wieczór z Eleni!

Wrzesińska Fara wypełniła się kolędami w najlepszym wydaniu. W poniedziałek, 13 stycznia do Wrześni kolejny raz zawitała Eleni.

Za tydzień 28. finał WOŚP. Oto wrzesiński program!

Wiatr w żagle! Dla dziecięcej medycyny zabiegowej! Pod takim hasłem gra w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Za tydzień – w niedzielę, 12 stycznia będzie to już 28. Finał. Tradycyjnie we Wrześni kwesta rozpocznie się już w sobotę, 11 stycznia o 20:00 – 24h Sztafetą Po Światełko do Nieba, na stadionie przy ul. Kaliskiej….

Mazowsze z kolędowym koncertem w Jadwidze! (GALERIA)

Znany i ceniony zespół Mazowsze występuje dziś we wrzesińskim kościele pw. Świętej Królowej Jadwigi przy ul. Ogrodowej. To coroczny koncert kolęd i pastorałek, na który zapraszają proboszcz parafii, Burmistrz Wrześni oraz WOK. Zobaczcie naszą fotorelację z tego klimatycznego wydarzenia. Wstęp był wolny. GALERIA (fot. Dawid Spychalski)

Oto widoczny postęp prac w budynku WOK-u (GALERIA)

Jak już wcześniej pisaliśmy, trwa wyczekiwany remont Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. Obejmuje m.in. przebudowę budynku z rozbiórką wiatrołapów wejściowych, przebudowę instalacji, dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, zwiększenie ochrony przeciwpożarowej, wykończenie wnętrz, poprawę akustyki oraz oświetlenia scenicznego i zagospodarowanie otoczenia budynku. Przewidziany termin zakończenia inwestycji to druga połowa 2020 r. Poniżej najnowsze zdjęcia. GALERIA (fot. UMiG…

Koncert kolęd w Farze. Zaśpiewa Eleni!

13 stycznia w kościele farnym odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu znanej i cenionej Eleni. To kolejna wizyta artystki w naszym mieście. Bezpłatne wejściówki można odbierać od 7 stycznia w Starostwie Powiatowym przy ul. Chopina. Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

Szymon Hołownia spotka się z wrześnianami!

W imieniu organizatorów – Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Szymonem Hołownią. Dziennikarzem, pisarzem, publicystą. Niezwykły gość zawita do naszego miasta w piątek, 6 grudnia. Początek o godz. 17:30. Spotkanie zaplanowno w auli LO im. H. Sienkiewicza we Wrześni. Wstęp jest bezpłatny. Wejściówki należy odbierać w siedzibie Biblioteki Publicznej,…