Tegoroczne Święto Teatru na Prowincji w internecie

W imieniu organizatorów – Samorządowej Szkoły im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku zapraszamy na kolejną XVII odsłonę Święta Teatru na Prowincji, które odbędzie się w dniach 19-21 maja 2021 r.

Wystawa 100 oryginalnych prac Salvadora Dali we Wrześni!

Burmistrz Miasta i Gminy Września zaprasza na wystawę pt.: „Boska Komedia” zorganizowaną przez Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni we współpracy z Art Expo S.I.A.

Statuetka dla wrzesińskiego fotografa

W piątek 26 lutego nastąpiło przekazanie statuetki „Fotokreator” dla wrzesińskiego fotografa, Mirosława Jadryszaka. Artysta zdobył nagrodę w konkursie za twórczość fotograficzną i animowanie fotografii w województwie wielkopolskim, organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Zapraszamy na 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej (stream)

Niestety z wiadomych przyczyn tegoroczny FPO odbędzie się tylko online. Zachęcamy do oglądania występów w sieci!

Plansze edukacyjne upamiętniające Strajk Dzieci Wrzesińskich

W tym roku przypada 120. rocznica Strajku Dzieci Wrzesińskich. W ramach obchodów związanych z tym wydarzeniem Gmina Września postanowiła zrealizować szczególny projekt, który upamiętni wydarzenia tego okresu.

Znamy autora Kolekcji Wrzesińskiej 2021

Autorem Kolekcji Wrzesińskiej 2021 będzie Maciej Jeziorek. Już w przyszłym roku będziemy mogli poznać efekty jego prac.

W ten weekend 29. Finał WOŚP! Gramy z radością we Wrześni!

Już w najbliższą sobotę wieczorem ruszy we Wrześni kolejny finał WOŚP! W tym roku wszelkie licytacje i atrakcje w nieco innej formie. Ale nie wszystko będzie online. Tradycyjnie wrzesińską kwestę rozpoczną biegacze, tym razem nad Zalewem!

E-BOOKI w Bibliotece Publicznej we Wrześni!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Września dołączyła do grona bibliotek oferujących swoim czytelnikom dostęp do szerokiej oferty e-booków na platformie LEGIMI, która udostępnia ponad 60 000 tysięcy e-booków w tym aktualnych hitów wydawniczych i pozycji cenionych autorów literatury obyczajowej, fantastycznej, kryminalnej, dziecięcej i młodzieżowej oraz faktu i reportaży.

Pogrzeb wtórny w Palestynie pierwszych chrześcijan

Antyczne nauczanie Jezusa z Nazaretu prawie już nie interesują przeciętnego rzymskiego katolika, ponieważ Internet, zachodnioeuropejskie wzorce libertyńskiego postępowania, a niekiedy uznanie dla nieuchwytnych złoczyńców, omijających paragrafy prawa gospodarczego, czynią spustoszenie w głowach wyznawców wyżej wskazanej religii. Pomimo wszystko warto zapoznać Czytelnika z ostatnią wolą dotyczą pogrzebu starożytnych Hebrajczyków, zwłaszcza podczas święta Wszystkich Świętych.

Przebudowa WOK-u na ukończeniu. Budynek robi wrażenie!

Dobiega końca przebudowa Wrzesińskiego Ośrodka Kultury.