Zakończenie klimatycznych piątków jazzowych

Krzysztof Pełech i Robert Horna wystąpili w ostatnim w tym roku koncercie „Piątki z Jazzem i nie tylko”. Duet wybitnych gitarzystów to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych jazzowych klimatów.

Muzyka i publiczność ponownie zawitała do Ogrodu Bractwa Kurkowego

Ogród Bractwa Kurkowego to szczególne miejsce we Wrześni. Przeplata się tutaj historia naszego miasta i kraju z piękną przyrodą i zabytkami. Wiele lat temu w tym miejscu odbywały się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, a w altanie grały orkiestry i organizowano potańcówki. 4 września to miejsce ponownie ożyło, dzięki pięknej muzyce epoki romantyzmu.

Za nami Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych! (GALERIA)

W miniony weekend Września ponownie stała się stolicą orkiestr dętych! Kolorowy i głośny festiwal jak zawsze przyciągnął tłumy. Wisienką na torcie był magiczny, sobotni koncert Sławka Uniatowskiego, Izabeli Zalewskiej i Wrzesińskiej Orkiestry Dętej. Brawo dla organizatorów!

Wystawa ku pamięci bohaterskim Polkom

W Święto Wojska Polskiego w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich odbyło się otwarcie wystawy z kolekcji Magdaleny Pijewskiej „Polki w mundurach”.

Koncertowa Wrzosowa! Lepsze miejsce niż Rynek?

Moc energii, energetyczne rytmy oraz tłumnie zgromadzona publiczność. Tak w skrócie można opisać wyjątkowe muzyczne widowisko, jakie miało miejsce w sobotę, 6 sierpnia przy ul. Wrzosowej. Kilka tysięcy osób pojawiło się w sobotni wieczór przy tężni na ul. Wrzosowej, by oddać się iście muzycznemu szaleństwu. Takiej energii nikt chyba jednak się nie spodziewał. Na scenie…

Szlagiery cały czas przyciągają tłumy

W niedzielę, 24 lipca odbył się kolejny koncert z cyklu „Śląskie Szlagiery”. Na scenie wrzesińskiego amfiteatru wystąpiła Beata Mańkowska.

15 lat minęło! Święto Wrzesińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W środę 29 czerwca 15. lecie działalności świętował Wrzesiński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Kolekcja Wrzesińska w nowej odsłonie

W piątek, 1 lipca dokonano na wrzesińskim rynku oficjalnego otwarcia wystawy zdjęć Kolekcji Wrzesińskiej autorstwa Macieja Jeziorka. Tytuł wystawy oraz wydanej wspólnie z nią książki to Mox Longe Tarde.

Seniorzy rządzą w mieście

Koncertem zespołu Baciary rozpoczął się V Wrzesiński Tydzień Seniora. W całym przedsięwzięciu, które potrwa do niedzieli 3 lipca zaplanowano mnóstwo atrakcji.

Ruszają Wrzesińskie Fotospacery

Klub Moment i Wrzesiński Ośrodek Kultury zapraszają na pierwszą edycję Wrzesińskich Fotospacerów! Pierwsze takie wydarzenia już w piątek, 24 czerwca.