Muzyka i publiczność ponownie zawitała do Ogrodu Bractwa Kurkowego

Ogród Bractwa Kurkowego to szczególne miejsce we Wrześni. Przeplata się tutaj historia naszego miasta i kraju z piękną przyrodą i zabytkami. Wiele lat temu w tym miejscu odbywały się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, a w altanie grały orkiestry i organizowano potańcówki. 4 września to miejsce ponownie ożyło, dzięki pięknej muzyce epoki romantyzmu.

Wybraliśmy utwory z epoki romantyzmu, ponieważ równo 200 lat temu, w 1822 roku w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczało początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Nawiązaliśmy do tego podczas dzisiejszego koncertu fortepianowego – informują członkowie organizatora Projektu Września.

W czasie blisko godzinnego koncertu fortepianowego zabrzmiały takie utwory jak: Ballada g-moll op.24 Edvarda Griega, Etiuda b-moll op.4 nr 3 Karola Szymanowskiego, Dolina Obermana Ferenca Liszta oraz Scherzo b-moll op.31 Fryderyka Chopina.

Utwory wykonała Izabela Górska, wrześnianka, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzyczne II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, która obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Blisko stuosobowa publiczność nagrodziła artystkę długimi brawami, po których nastąpił bis z utworu Fryderyka Chopina. Mamy nadzieję, że muzyka będzie częściej rozbrzmiewać w Ogrodzie Bractwa Kurkowego.

A już w najbliższą niedzielę, 11 września w ogrodzie (LOK) odbędzie się plenerowe Kino Letnie! Wstęp wolny. Początek o godz. 19:00.

źródło i fot. Projekt Września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *