Reklama

Potrącanie psa w Gutowie Wielkim. Mandaty dla właścicielki oraz kierującej

21/03/2024 11:10

Właściciel zwierzęcia nie zachował zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, natomiast kierująca nie poinformowała służb o potrąceniu. Uczestnicy tego zdarzenia zostali ukarani mandatami.


 

Ta sytuacja powinna być przestrogą dla posiadaczy czworonogów oraz kierujących pojazdami.

W Gutowie Wielkim 18 marca (po godzinie 19:00) doszło do zdarzenia drogowego.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że poruszając się drogą krajową 95 zauważyła leżącego na jezdni psa. Na miejscu tego zdarzenia nie było sprawcy potrącenia. Właściciel czworonoga dotarł dopiero po kilku minutach i z uwagi na stan zwierzęcia zabrał go do weterynarza - opisuje Adam Wojciński, rzecznik prasowy wrzesińskiej policji. 

Reklama

[Sprawdź najnowsze ogłoszenia drobne na naszym portalu! Dodaj także swoje ogłoszenie! Zobacz jakie to łatwe i zupełnie za darmo!  KLIKNIJ TUTAJ]

Po upływie około godziny od zgłoszenia do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni stawiła się 33-latka. Kobieta przyznała się, że w Gutowie Wielkim kierując Renault Espace potrąciła psa. Ta sytuacja od policjantów wymagała rozstrzygnięcia jej w dwóch prawnych aspektach co związane było z nałożeniem mandatów na uczestników tego zdarzenia.

Z uwagi na obowiązujące przepisy 35-letnia właścicielka psa została ukarana 200 złotowym mandatem karnym za nie zachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Reklama

W kwestii mieszkanki Wrześni nałożony mandat w wysokości 200 złotych dotyczył przepisu z Ustawy o ochronie zwierząt, który mówi o ciążącym na prowadzącym pojazd mechaniczny obowiązku powiadomienia służb o potrąceniu zwierzęcia. Taki sprawca powinien także zapewnić udzielenie mu stosownej pomocy.

Na kanwie tego zdarzenia warto się pochylić nad takimi przypadkami i postarać się takie sytuacje zminimalizować do zera.

Właściciele zwierząt w odpowiedni sposób trzymają swoich czworonożnych pupili, a kierujący w razie potrącenia informują odpowiednie służby, którymi między innymi: Policja, Straż Graniczna, Służba Leśna, Służba Parków Narodowych, Państwowa Straż Łowiecka, Państwowa Straż Rybacka. 

Reklama

Redakcja NowaWrzesnia.pl 

Źródło KP Policji we Wrześni 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/03/2024 11:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nowarzesnia.pl




Reklama