Jak informuje wrzesiński ratusz, gmina pozyskała 400 tysięcy złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, na budowę kortów tenisowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą we Wrześni.
W ramach zadania powstaną dwa korty z klasyczną nawierzchnią z mączki ceglanej o łącznej powierzchni ponad 1200 m².
Zakres prac obejmuje:
- Oświetlenie LED
– energooszczędne oprawy na 8-metrowych słupach umożliwią grę po zmroku
- System zraszania – automatyczna instalacja wodociągowa zadba o stan nawierzchni
- Ogrodzenie i piłkochwyty w tym bezpieczny płot panelowy o wysokości 4 metrów wokół obiektu
- Małą architekturę – utwardzone ścieżki z kostki, 6 wygodnych ławek, kosze oraz gabloty informacyjne.
Prace będą kompleksowe: od robót ziemnych i wykonania muru oporowego przez montaż instalacji, aż po zagospodarowanie zieleni wokół kortów.
Nowy obiekt stworzy doskonałe warunki do sportu i rekreacji dla wszystkich mieszkańców gminy.
Redakcja Nowa Września
Fot. Gmina Września
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze