banerNW.jpg
Menu
RSS

Podsumowanie 16. edycji Święta Teatru na Prowincji (GALERIA/WYNIKI) Wyróżniony

Podsumowanie 16. edycji Święta Teatru na Prowincji (GALERIA/WYNIKI)

W dniach 8-13 maja br. po raz szesnasty odbyło się Święto Teatru na Prowincji organizowane przez Fundację Dzieci Wrzesińskich i Samorządową Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku. W ramach Święta jak co roku odbył się Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej Maska, który służy wymianie doświadczeń zespołów teatralnych z różnych środowisk wiejskich i miejskich oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Wędrówką życie jest człowieka". Konkursy połączone były z warsztatami teatralnymi, retorycznymi i recytatorskimi prowadzonymi przez profesjonalistów.

 REKLAMY

gif 5.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

Konfrontacje teatralne oceniało jury w składzie: Magdalena Pomierska-Śmigel i Andrzej Malicki – aktorzy, Elżbieta Górczyńska – pedagog i reżyser, opiekun młodzieżowego teatru Otczapy, Alicja Fojt – nauczycielka SSP w Marzeninie.

Natomiast młodych recytatorów oceniała komisja: Zenona Golc - recytatorka, laureatka wielu konkursów recytatorskich, także międzynarodowych, animator kultury; Wanda Polkowska-Malicka – aktorka Teatru Fredry w Gnieźnie, laureatka Konkursu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Jarosław Wolański – siedlecki poeta..

Warto nadmienić, że ta edycja projektu otrzymała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Wrzesińskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Września. Partnerami i współorganizatorami były: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (Samorząd Województwa Wielkopolskiego), Urząd Miasta i Gminy Września, Starostwo Powiatowe we Wrześni, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, Teatr Fredry w Gnieźnie, Wrzesiński Ośrodek Kultury, parafia pw. św. Krzyża we Wrześni, Firma Jar-Col oraz sołectwa okolicznych wsi.

Patronat medialny nad projektem objęły: "Wieści z Ratusza", "Przegląd Powiatowy", Radio Września, TV Wielkopolska, NowaWrzesnia.pl, Wrzesnia365.pl, "Dyrektor Szkoły", "Przemiany na Szlaku Piastowskim", "Głos Nauczycielski."

W ramach przedsiewziecia odbył się również salonik poetycki z udziałem poetów: Jarosława Wolańskiego z Siedleckiej Grupy Literackiej Witraż, księdza Mirosława Kaczmarka - wieloletniego organizatora spotkań poezji śpiewanej Altersong w Dąbrowie koło Mogilna oraz wrzesińskich poetek Sabiny Liberkowskiej i Eugenii Dolaty. Przepiekną, klimatyczną dekorację towarzyszącą imprezie stworzyła wystawa prac Bogumiły Fic i Sabiny Liberkowskiej.

Wieczorek był poprzedzony spotkaniem autorskim z autorkami jubileuszowej publikacji "O zarażaniu pasją i optymizmem, czyli 15 lat teatru na Prowincji", której redaktorem naczelnym była dyrektor SSP w Nowym Folwarku, Sławomira Czarnecka.

Jedną z najciekawszych punktów tegorocznego programu okazały się warsztaty motywacyjne dla młodzieży "Chcę być kimś" oraz warsztaty "Bajkopisarstwo, czyli retoryka młodego człowieka". Obydwa poprowadził Michał Zawadka - pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży, mówca inspiracyjno-motywacyjny, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Wyniki Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej MASKA

kat. przedszkola

I m-ce: Niepubliczne Przedszkole "Miś Uszatek" we Wrześni

II m-ce: Przedszkole nr 6 "Pszczółka Maja" we Wrześni

III m-ce: Przedszkole Niepubliczne "Chatka Misia Uszatka" we Wrześni

kat. kl. 4-6 SP

I m-ce: Szkoła Podstawowa w Owińskach

II m-ce: Akademia Talentów Prywatna Szkoła Podstawowa w Wągrowcu

III m-ce: Samorządowa Szkoła Podstawowa w Marzeninie

kat. gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

I m-ce: Społeczne Gimnazjum nr 1 w Poznaniu

II m-ce: Zespół Szkół w Przykonie

III m-ce: Szkoła Podstawowa nr 83 Łejery w Poznaniu

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Wędrówką życie jest człowieka"

kat. kl. 4-6 SP

I m-ce: Stanisław Czubała – SP w Świeciechowie

II m-ce: Liwia Kasprzak - MDK w Koninie

III m-ce: Areta Pawlicka - SP nr 3 w Koninie

kat. 7-8 SP, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

I m-ce: Weronika Majewska - MDK w Koninie

II m-ce: Aleksander Koprowski – Zespół Szkół w Luboniu

III m-ce: Adam Krasiński - MDK w Koninie

Ponadto w obu konkursach przyznano łacznie 30 wyróżnień indywidualnych (nagród specjalnych).

Grand Prix i statuetkę stracha na wróbla otrzymały:

I dnia: Niepubliczne Przedszkole "Miś Uszatek" we Wrześni

II dnia: Społeczne Gimnazjum nr 1 w Poznaniu

Nagrodę specjalną dla grupy teatralnej z powiatu wrzesińskiego, która wykazała się innowacyjnym podejściem do tworzywa teatralnego otrzymał zespół z przedszkola "Miś Uszatek" we Wrześni i to on uświetnił dodatkowo swoim występem Koncert Podsumowujacy, który odbył się 13 maja. Jego głównym punktem był recital Marty Tadli – niezwykle utalentowanej śpiewajacej aktorki z Teatru Rozrywki w Chorzowie. Atrakcją wieczoru był także m.in.występ grupy reprezentantów samorządu terytorialnego, oświaty i duchowieństwa.

GALERIA

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. materiał prasowy

do góry

Galeria