Budowa tuneli przy ul. Działkowców we Wrześni w końcu przyśpieszyła.
Trwają prace na placu budowy wyczekiwanych tuneli przy ul. Działkowców we Wrześni. Czas na kolejny etap. Jest duża szansa na zakończenie inwestycji w tym roku.
W ostatnim czasie ukończono budowę zbiornika na wody deszczowe o pojemności ok. 830 m3, który sprawdził się już teraz, w czasie ostatnich intensywnych opadów deszczu - informuje wrzesiński ratusz.
Kontynuowane są pozostałe prace dotyczące systemu odprowadzania wód, w tym drenaż oraz budowa studni, które mają zakończyć się w terminie najbliższych dwóch tygodni.
Wykonawca został zobowiązany do uszczelnienia elementów konstrukcji ścian, co jest konieczne do realizacji stelaży oraz późniejszego montażu płyt okrywających ściany tego obiektu.
Kolejny etap prac to już prace drogowe. Wykonana zostanie konstrukcja nawierzchni jezdni, krawężniki rozdzielające jezdnię oraz ścieżkę pieszo-rowerową. Wykonawca planuje rozpoczęcie układania pierwszej warstwy asfaltu pod koniec października - czytamy w komunikacie władz Wrześni.
W końcowym etapie prac, głównie ze względu na likwidację dotychczasowych przejazdów kolejowych, konieczne będzie wstrzymanie ruchu pojazdów oraz jego przekierowanie na nowe rondo, które powstanie między liniami kolejowymi.
Szczegółowe informacje na ten temat zostaną podane do publicznej wiadomości po potwierdzeniu terminu likwidacji przejazdów kolejowych przez PKP PLK S.A. oraz przez wykonawcę budowy.
Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytku planowane jest do końca bieżącego roku.
Redakcja NowaWrzesnia.pl
Źródło i Fot. UMiG we Wrześni
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zakończenie budowy już było. Teraz zakończenie bis? Jedna z najgorszych robót budowlanych w mieście ????????♂️ Dzięki "Rura"
Nareszcie skończy się koszmar dla mieszkańców Białężyc, Chociczy Wielkiej i Chociczy Małej. Szczególnie dla tych niezmotoryzowanych, chociaż i zmotoryzowani zaoszczędzą czas i pieniądze za paliwo. Czekamy na otwarcie.
Zakończenie budowy już było. Teraz zakończenie bis? Jedna z najgorszych robót budowlanych w mieście ????????♂️ Dzięki "Rura"
Nareszcie skończy się koszmar dla mieszkańców Białężyc, Chociczy Wielkiej i Chociczy Małej. Szczególnie dla tych niezmotoryzowanych, chociaż i zmotoryzowani zaoszczędzą czas i pieniądze za paliwo. Czekamy na otwarcie.