Reklama

Nieletni kręcił bączki na parkingu

05/10/2021 21:02
Parking oznaczony jako Strefa ruchu traktowany jest jak droga publiczna. Stwarzanie na niej swoim zachowaniem niebezpieczeństwa jest karalne. O takich konsekwencjach przekonał się 16-latek, który kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Jego sprawą zajmie się sąd.

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie zabezpieczenia zlotu samochodowego na parkingu w miejscowości Białężyce ujawnili nieletniego, który kierował samochodem. Mieszkaniec Gminy Ostrów Wielkopolski brawurowo jeździł Peugeotem 206.
Jego zachowanie w postaci wprowadzania pojazdu w niekontrolowane poślizgi czyli tak zwane „bączki”, powodowało ogromne zagrożenie dla uczestników zlotu. W pierwszej fazie nieletni wręcz kręcił się swoim pojazdem między stojącymi obserwatorami. Dodatkowo trzeba podkreślić, że 16-latek z uwagi na swój wiek nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Podczas swoich samochodowych wybryków w aucie znajdował się jego pełnoletni kolega, który posiadał prawo jazdy i z którym przyjechał na zlot -relacjonuje Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji we Wrześni.

Nieletni sprawca dwóch wykroczeń został przekazany swoim rodzicom, natomiast zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo nowarzesnia.pl




Reklama