Udział jest zawsze bezpłatny. Wystarczy raz zarejestrować się na stronie parkrun, pobrać swój numer i pojawić się na starcie! Wspaniała atmosfera gwarantowana!
W sobotę, 14 września wyjątkowe wydarzenie dla biegaczy we Wrześni. O godz. 9:00 startuje 55 parkrun w naszym mieście. Jutro świętujemy równy rok tych 5-km startów nad Zalewem Lipówka. Nie czekaj i dołącz do wspólnego biegania.
Podsumowanie 1. roku parkrun Zalew Wrzesiński!
Pierwsza edycja naszego parkrun odbyła się 16 września 2023 roku, a do dziś spotkaliśmy się już 54 razy! Mieliśmy również dwie edycje specjalne: 25 grudnia 2023 i 1 stycznia 2024.
Wszystkie 54 edycje zaliczyli Kasia i Karol Pawłowscy, a Krzysztof Małecki ma na swoim koncie już 50 wolontariatów!
Liczby mówią same za siebie:
- 898 uczestników
- 637 rekordów osobistych
- 3215 ukończeń
- Średni czas: 32:13
- średnia liczba uczestników 59,5
- 179 wolontariuszy
- średnia wolontariuszy 20,5
- 561 rejestracji w naszej lokalizacji
- 127 klubów, w tym najwięcej z Night Runners Września (51 uczestników i 803 ukończenia!)
Warto wspomnieć, że najwięcej uczestników mieliśmy już na pierwszej edycji – 189 osób, co było na tamten moment drugą największą inauguracją w Polsce!
Drugi wynik to 92 osoby na parkrun #23, ale liczymy, że jutro przebijemy magiczną setkę!
Najmniej uczestników? 39 na edycji #47– ale nawet wtedy atmosfera była niesamowita! Nasi wolontariusze to prawdziwi bohaterowie – aż dwukrotnie wspierało nas 30 osób (na wydarzeniach #40 i #50).
Z kolei na co dziesiątym parkrunie biegamy z pacemakerami! Najmniejsza liczba wolontariuszy? 12 osób, które również dały radę
Najczęściej wygrywali Roman Kłosowski (pierwszy zwycięzca) i Krzysztof Szybiak – po 4 razy wśród mężczyzn, a wśród kobiet króluje Magdalena Ratajczak, która zwyciężyła aż 16 razy!‼️
Rekord trasy należy do Adriana Żakowskiego – 15:26 (tempo 3:05), a najszybsza kobieta to Marzena Siwińska – 19:34 (tempo 3:55).
Do zobaczenia w sobotę - czekamy na Was!

Redakcja NowaWrzesnia.pl
Źródło. parkrun Zalew Lipówka
Fot. NowaWrzesnia.pl
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze